середа, 22 листопада 2017 р.

ДЗ№:6_.Призначення і використання логічних функцій.


Логічні функції. 
Використання функцій ЕСЛИ, СУММЕСЛИ, СЧЕТЕСЛИ.

Логічні вирази використовуються для запису умов, в яких порівнюються числа, функції, формули, текстові або логічні значення. Будь-яка умова повинна містити принаймні один оператора порівняння, який визначає відношення між елементами:=,>,<,>=,<=,<>

Результатом умови є логічне значення ІСТИНА (1) або ХИБА (0).

Синтаксис
ЕСЛИ( УМОВА; значення_якщо_ІСТИНА; значення_якщо_ ЛОЖЬ)



СУММЕСЛИ (SUMIF)

Синтаксис:

СУММЕСЛИ(діапазон; критерій;)

Часто необхідно не просто підсумувати всі значення в діапазоні, а включити в суму лише ті, які задовольняють певній умові. Функція СУММ підсумовує все, що належить діапазону, а функція СУММЕСЛИ дозволяє підсумувати лише значення, відповідні певній умові.


Наприклад, ">=100" — підсумовувати всі числа, більші 100).

Також можна використовувати текстові значення (наприклад, "яблука" — підсумовувати всі значення, що знаходяться напроти тексту "яблука")

=СУММЕСЛИ(B2:B25,">5")

СЧЕТЕСЛИ (COUNTIFS)

Синтаксис:

СЧЕТЕСЛИ(діапазон; критерій)


Працює дуже схоже на функцію СУММЕСЛИ. На відміну від СУММЕСЛИ, яка підсумовує СУМУ значення з ячейок, СЧЕТЕСЛИ підраховує кількість ячейок, що задовольняють певній умові. Якщо написати формулу СУММЕСЛИ(A1:a10; ">10"), буде підрахована сума значень з ячейок, значення в яких більше 10. Якщо ж написати СЧЕТЕСЛИ(A1:a10; ">10"), буде підраховано кількість ячейок, значення в яких більше 10.


=СЧЁТЕСЛИ($A$2:$A$5; "яблуко")



 Практичне завдання
Підготувати усно повідомлення: Функції в електронних таблицях. Синтаксис їх запису.

Немає коментарів:

Дописати коментар